vajíčková nátierka

Veľká noc, jar a vajcia patria neodmysliteľne k sebe. Hodiť sa vám teda budú tipy na výborné vajíčkové nátierky, ktoré si môžete dopriať na raňajky, ale môžete nimi pohostiť aj veľkonočnú návštevu.

Veľká noc, jar a vajcia patria neodmysliteľne k sebe. Hodiť sa vám teda budú tipy na výborné vajíčkové nátierky, ktoré si môžete dopriať na raňajky, ale môžete nimi pohostiť aj veľkonočnú návštevu.

Na stôl ich môžete servírovať priamo v pohároch Weck, majú krásny nadčasový dizajn a ozdobené mašličkou v jarných farbách vám vytvoria krásnu štýlovú dekoráciu.

 My sa prihovárame za vajíčka domáce, alebo z voľných výbehov a bio chovov. Poznáte to podľa prvého čísla kódu na vajci. Čím nižšie číslo, tým lepšie sa sliepka mala (0 biovajce, 1 voľný výbeh, 2 halový chov, 3 klietkový chov), české vajcia majú za číslom kód krajiny – teda CZ a číslo chovu.

Môžete si tak dosledovať, odkiaľ presne vaše vajcia pochádzajú. Najlepšie je nájsť si lokálneho chovateľa a brať vajcia priamo od neho. Vajíčka nikdy pred uskladnením neumývajte ani neotierajte - narušili by ste tak ich prirodzenú bariéru pred mikróbmi.

Pokiaľ chcete mať istotu ohľadom čerstvosti vajec, ponorte vajcia do vody. Čerstvá idú pekne ku dnu.

KLASICKÁ VAJČÍKOVÁ NÁTIERKA
Vychladnuté vajíčka olúpte a nakrájajte na drobno, pridajte ostatné ingrediencie a dobre premiešajte. Podávajte s žeruchou alebo pažítkou.

TALIANSKA VAJČÍKOVÁ NÁTIERKA
Vychladnuté vajíčka olúpte a nakrájajte na drobno, pridajte ostatné ingrediencie a dobre premiešajte. Prípadne dosoľte. Ozdobte čerstvou bazalkou.

VAJČÍKOVÁ NÁTIERKA S KLOBÁSKOU
Klobásku, olúpané vajcia a cibuľku nakrájajte najemno. Syr nastrúhajte a pridajte k ostatným ingredienciám. Spojte pomôcť nátierkového masla. Prípadne dosoľte.

Prehľad všetkých pohárov WECK

ČO BUDETE POTREBOVAŤ
Klasická vajíčková nátierka
8 uvarených vajec
2 lyžice majonézy
200 g žervé
1 lyžička dijonskej horčice
soľ
žerucha alebo pažítka na ozdobenie


Talianska vajíčková nátierka
8 uvarených vajec
200 g čerstvého syra (lučina)
lyžice nadrobno nakrájaných kaparov
2 nakrájané sardelové filátka
bazalka na ozdobenie
Vajíčková nátierka s klobáskou
1 papriková klobása
4 uvarené vajcia
100 g tvrdého syra
2 jarné cibuľky
2 lyžice nátierkového masla