O nás

Našá spoločnosť zastupuje na Slovensku Českú rodinnú firmu, ktorá vyrába unikátne, delikatesné, gurmánske pokrmy. Mimoriadny odborník na receptúry a chute Olin Bezchlebazaložil

 rodinnú konzerváreň nachádzajúcu sa v Zábřehu. Jedná sa o malú manufaktúru, ktorú tvorí 10 zamestnancov. Založil ju v roku 2011 po 18 rokoch pôsobenia v gastronómií a potravinárskom priemysle.

K založeniu vlastnej značky Via Delicia ho priviedla inšpirácia francúzskymi lokálnymi trhmi, ktoré spoznal počas svojho pôsobenia vo Francii, a predovšetkým nález starej knihy o zavárani z roku 1925. Jej majiteľka, zrejme gazdinka z hospodárstva, si do nej precízne zapisovala svoje poznatky a recepty.

Bohatosť čerstvých surovín od neskoršej jari do jesene a zároveň obmedzené možnosti uchovania potravín ju viedli k využívaniu vtedy moderného konzervovania sterilizovaním v zaváracích pohároch. Zásoby potom vydržali celú zimu až do jari. Spracovávalo sa všetko zo záhrady, dvora, rybníka a lesa.

Niektoré recepty sme ponechali v pôvodnej podobe, iné sme mierne upravili a na ďalších ešte pracujeme a dolaďujeme ich.

Naše produkty vyrábame z veľkej časti ručne, ale mlynček na mäso s kľukou alebo ručné strúhadlo zeleniny už naozaj nejaký čas  nepoužívame.

Naším cieľom je pokračovať vo výrobe kvalitných delikates, ktoré pochádzajú z poctivých surovín. Na zložení výrobku si veľmi zakladáme. Nenájdete v nich žiadne konzervanty. No povedzte, keď to šlo bez nich kedysi, tak prečo by to nešlo aj dnes? Džemy obsahujú iba prírodný citrusový pektín.

Aby boli výrobky čo najviac autentické, rozhodli sme sa pre tradičné patentné sklenené poháre značky Weck. Niektoré tvary tejto značky sa skutočne používali už koncom 19. storočia.

Zaujíma vás, ako to u nás vyzerá? Pozrite sa na fotografie z našej predajne, alebo na video z našej výrobne.