domáce limonády

Letné teploty na nás útočia celú jar a my vám prinášame tipy, ako sa príjemne schladiť a doplniť pitný režim nečakanou dobrotou. Vyskúšajte domáce limonády z našich bylinkových sirupov doplnené čerstvým ovocím a ľadom

Receptov na limonády je nespočetné množstvo, tu je pár univerzálnych rád. Ak ste milovníci bubliniek, pripravte limonádu zo sódy, v opačnom prípade použite klasickú vodu. Tápete aké ovocie použiť? V limonádach by nemal chýbať citrón, limetka alebo pomaranč na sviežu chuť.

Sladkosť dodajú kúsky melónu, neodolateľnú vôňu čerstvej jahody a nevšedný vzhľad čučoriedky. Samozrejme môžete využiť vaše obľúbené ovocie a nebojte sa aj zeleniny. Šalátová uhorka dokáže s chuťou malinovky urobiť zázraky.

Nezabudnite na bylinky – u nás vedú mäta a medovka.

Príprava limonád zaberie pár minút, ale výsledok je veľmi efektný.

BAZOVÁ LIMONÁDA
V pohári premiešajte vodu so sirupom, pridajte šťavu z polovice citróna, pár vetvička mäty a na vôňu a ozdobu jahody. Podávajte s ľadom.

OSVIEŽUJÚCA BYLINKOVÁ LIMONÁDA
V pohári zmiešame sirup so sódou, pridáme šťavu z citróna a bylinky. Necháme v chladničke cca hodinu odležať. Pri servírovaní pridáme do pohára plátky uhorky a citróna.

ČO BUDETE POTREBOVAŤ
Bazová limonáda (na 1 liter):

100 ml bazového sirupu
1L perlivej alebo neperlivej vody
šťava z polovice citróna
vetvička mäty
lesné alebo klasické jahody (nie sú nutné)
ľad 1

Osviežujúca bylinková limonáda (na 1 liter):
100 ml púpavového sirupu
1L perlivej alebo neperlivej vody
šťava z polovice citróna
vetvička mäty
lesné alebo klasické jahody (nie sú nutné)
ľad 1