sypané zmesi

Jedlý darček nemusí byť len hotový výrobok. Skúste darovať niečo neobvyklé, čo napríklad domáce sypané zmesi navrstvené vo vysokých pohároch Weck?

Vrstvy ingrediencií sú krásne vidieť a vy tak môžete svojej kamarátke darovať obľúbený recept napríklad na domácu štólu alebo sušienky. Do takýchto zmesí sa potom len pridajú netrvanlivé prísady ako vajíčka, olej alebo mlieko a cesto je hotové.

Do zmesi na domáce sušienky nebojte sa pridať farebné lentilky, kúsky čokolády alebo ďalšie farebné sladkosti, ktoré konečný výsledok pekne oživia. Do domácej štóly alebo biskupského chlebíčka sa zase hodí farebné kandizované ovocie a hrozienka.

Nemusíte sa však sústrediť len na dezerty, čo tak darovať zmes na novoročnú šošovkovú polievku? Sušenú šošovku nájdete v obchodoch v niekoľkých farbách - klasickú hnedú, červenú, žltú alebo zelenú, pridajte sušené paradajky a priložte malé látkové vrecúško s namiešanou koreniacou zmesou. To je originálne novoročné prianie ako vyšité.

Nezabudnite samozrejme pribaliť recept, bez toho sa žiadny obdarovaný nezaobíde.

MY VÁM PONÚKAME RECEPT NA JEDNODUCHÝ ORECHOVÝ CHLEBÍČEK:
V mise premiešajte múku, kypriaci prášok, jedlú sódu, škoricu a soľ nasypte ako prvú vrstvu. Potom postupne vsypte do vysokého pohára Weck ďalšie ingrediencie.

Na priloženú visačku potom pripíšte tento recept a samozrejme názov výsledného produktu.

NA DOKONČENIE:
325 ml cmar

2 vajcia

60 g rozpusteného masla

V mise rozšľahajte cmar, vajcia a rozpustené maslo, pridajte zmes z pohára a zľahka premiešajte. Vlejte do vymastenej formy na chlebíček o veľkosti približne 2,25 la pečte dozlatista pri 180 ° C asi 60 minút.

ČO BUDETE POTREBOVAŤ
300 g hladkej múky
2 lyžičky kypriaceho prášku
1 lyžička jedlej sódy
½ lyžičky škorice
½ lyžičky soli
110 g trstinového cukru
100 g kryštálového cukru
90 g ovsených vločiek
50 g namletých orechov
100 g malých čokoládových šošoviek